Architektura w mieście

Architektura w mieście Mikołajki jest bardzo ciekawa. Nieopodal Muzeum Reformacji, przy najdłuższej, a zarazem najbardziej reprezentacyjnej ulicy Kajki stoi neogotycki kościół katolicki (dawniej kaplica ewangelicka) zbudowany z czerwonej cegły w 1910 r. Ulicę, która rozciąga się od placu Wolności aż do granic miasteczka stroją także wystawione na początku XX w. parterowe domki.

Warto również przespacerować się promenadą biegnącą przy brzegu Jeziora Mikołajskiego, wzdłuż przystani jachtowej, z której odpływają stateczki wycieczkowe do Giżycka, Rucianego-Nidy, Popielna. Rozpościera się stamtąd bardzo ładny widok na jezioro, a zapach smażonych ryb, kawy i lodów zachęca do odwiedzin w jednej z licznych tam smażalni i kawiarni.

Dodaj opinię

Na niepowtarzalną atmosferę pobytu w Mikołajkach niebywały wpływ ma stylowa zabudowa. Najbardziej charakterystyczne dla tego mazurskiego kurortu są parterowe i jednopiętrowe kamieniczki, wybudowane na początku XX stulecia. Z tego samego okresu pochodzi neogotycki kościół pw. MB Różańcowej. Najwięcej architektonicznych perełek stoi przy ulicy Michała Kajki.

Architektura w mieście adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Architektura w mieście, zobacz gdzie w Mikołajkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Architektura w mieście.
  • 11-730 Mikołajki
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Architektura w mieście opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij