Bojery

Zimą największe mazurskie jezioro Śniardwy staje się dla nich gratką. Mogą je przemierzyć nawet w kilka minut.

Bojery czyli zaopatrzone w żagiel i płozy ślizgi lodowe, które „latają” po zamarzniętej jeziornej tafli praktycznie od połowy grudnia do wiosny, zarówno na ich sternikach, pasażerach i wszystkich, którzy patrzą na nie z brzegu, robią piorunujące wrażenie, smakują szaleństwem. Wszyscy chętni mogą skorzystać w Mikołajkach z wypożyczalni bojerów (Plac Handlowy 7 bądź "Cicha Zatoka" przy Spacerowej 1) - a jeśli to konieczne, wcześniej oddawszy się w ręce pracującego w tym samym miejscu instruktora.

Pierwsza z wypożyczalni oprócz bojerów klasy DN, bojeru DX dysponuje największym latającym na Mazurach bojerem Caligula, który może przewozić kilka osób. Jego napęd stanowi nie tylko żagiel, ale i śmigło, porusza się on z prędkością do 80 km/h. Na zamówienie organizowane są tym bojerem przejażdżki.

Druga z wypożyczalni oferuje także iceboardy czyli zestawy do zimowego windsurfingu.

Dodaj opinię

Orientacyjne ceny netto obowiązujące w wypożyczalniach bojerów w Mikołajkach:

 • wypożyczenie bojera - 120 zł/ dzień
 • instruktor - szkolenie indywidualne - 120 zł/ dzień
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Atrakcja wprawdzie zimowa, co nijak nie wpływa na jej potencjał i efektowność. Wyścigi bojerowe prezentują się jeszcze ciekawiej niż zawody windsurfingowe, a co dopiero samemu wybrać się na dynamiczny ślizg. Niektóre modele dostępne w Mikołajkach, dzięki śmigłu rozpędzają się nawet do 80km/h. W ofercie miejscowych wypożyczalni i instruktorów są też iceboardy.

Bojery adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Bojery, zobacz gdzie w Mikołajkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Bojery.
 • Telefon
  Zadzwoń i dowiedz się więcej o Bojery - telefon: +48605317511
 • Ulica
  Spacerowa 1
  Bojery mieści się przy ulicy Spacerowa 1 w Mikołajkach
 • 11-730 Mikołajki
Ceny biletów / cennik wejść do Bojery. Redakcja serwisu www.e-mikolajki.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • od 120 zł
  Bojery cena biletu normalnego: od 120 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Bojery opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij