Dni Mikołajek

Letni sezon w Mikołajkach otwierają Dni Mikołajek (czerwiec), podczas których przez 3 dni, w różnych miejscach miasta odbywają się koncerty muzyczne, konkursy oraz pokazy kulinarne z rybą w roli głównej, wystawy tematycznie związane z rybackimi tradycjami Mikołajek, zawody wędkarskie. Ma także miejsce uroczyste wodowanie wielkiej, drewnianej figury Króla Sielaw znanego mieszkańcom z XVI-wiecznej legendy.

Od tego czasu aż do jesieni ogromna, kolorowa ryba w koronie na głowie pływa przytwierdzona do zachodniego przęsła mostu drogowego w Mikołajkach, symbolicznie gwarantując rybakom udane połowy.

Dodaj opinię

KM Studio może wykonać film promocyjny Dni Mikołajek filmy reklamowe Wrocław

Dni Mikołajek adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Dni Mikołajek, zobacz gdzie w Mikołajkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Dni Mikołajek.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Dni Mikołajek opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij