Festiwal Szantowy

Skoro miejscowa Wioska Żeglarska uważana jest za jeden z najpiękniejszych i najlepiej zorganizowanych portów Polski, oprócz wszelkich "marynarskich" wygód nie może w niej zabraknąć żeglarskiej muzyki. Mikołajki w pierwszy weekend sierpnia wypełnią się muzyką żeglarską. Od 37 lat organizowany jest tutaj Festiwal Szantowy, podczas którego występują największe gwiazdy tej muzyki.

Odbywający się w mieście m.in. na pływającej, zacumowanej tam scenie oraz innych punktach miasta festiwal świetnie pełni swoją imprezowo-kulturową rolę. Miłośnicy pieśni wodniaków mieli szansę wysłuchać na festiwalu koncertów takich formacji szantowych jak m.in. Zejman&Garkumpel, Atlantyda, Strefa Mocnych Wiatrów, Mietek Folk, Mordewind, Mechanicy Szanty, EKT Gdynia oraz zespołów szantowych z Irlandii, Niemiec i Litwy.

Występowały tu także zespoły rockowe i folkowe. Festiwal Szantowy w Mikołajkach trwa 3 dni, oprócz koncertów muzycznych współtworzą go wernisaże o tematyce marynistycznej oraz wybory Miss Żeglarki.

Dodaj opinię
Festiwal Szantowy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Festiwal Szantowy, zobacz gdzie w Mikołajkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Festiwal Szantowy.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Festiwal Szantowy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij