Galindia

Nagle z Puszczy Piskiej wybiega z wrzaskiem gromada brodatych, ubranych w skóry wojowników z maczugami, dzidami i tarczami. Napadają na niczemu winnych turystów i wsadzają ich do uplecionej z patyków klatki. Straszne? Raczej niesamowicie śmieszne, wszak to XXI-wieczni Galindowie pod wodzą Izegusa II czyli Cezarego Kubackiego, który odnalazł legendy zamieszkującego niegdyś Mazury ludu Galindów i wskrzesił je we współczesnym świecie w swojej Galindii – krainie wypoczynku i przygód usytuowanej 17 km na południe od Mikołajek (drogą przez Bobrówkę i Iznoty).

Oprócz napadu Galindów można tam wziąć udział w okraszonych tajemniczymi opowieściami biesiadach w grotach albo w Sali Bursztynowej bądź w Sali Perkuna, można też wybrać się na spotkanie z szamankami i wróżbitkami, które przy płonących pochodniach przepowiadają wyłącznie dobrą przyszłość, na wyprawę łodziami po bursztyn, archaiczne polowanie na Dzikiego Dzika Galindów, pozorowane walki międzyplemienne i wiele innych atrakcji, które gości Galindii wprawiają w zdumienie połączone z najczystszą radością.

Dodaj opinię

Cennik "galindowych" imprez:

 • Napad Galindów - 25 zł/os.
 • Galindówka - 20 zł/os.
 • Wybory Najdzikszej Najlepszej Nałożnicy - 20 zł/os.
 • Pasowanie na Galinda - 20 zł/os.
 • Galindowe zajęcia integracyjne dla grup (rzucanie toporami, strzelanie z łuku, pokonywanie przeszkód itp.) - 70 zł/os.
 • Poszukiwanie bursztynu - 20 zł/os.
 • Zwiedzanie grodu - 15 zł/os.
 • Wyprawa łodziami Galindowymi (min. 10 osób) 30 zł/os/h
 • Psie zaprzęgi, walki plemienne, a także wróżby, czary i rytuały - do ustalenia
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Historyczna kraina na bursztynowym szlaku, która odrębnością cieszyła się mniej więcej od V do XIII wieku. Galindowie wprawdzie “zginęli” w mrokach dziejów, jednak ich kultura wciąż jest żywa, o co dbają gospodarze ośrodka. W rozbudowanej ofercie historycznej m.in. rejsy tradycyjnymi łodziami, walki, płukanie bursztynu, biesiady, czy średniowieczne rzemiosła.

Galindia adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Galindia, zobacz gdzie w Mikołajkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Galindia.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Galindia. Redakcja serwisu www.e-mikolajki.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • od 15 zł
  Galindia cena biletu normalnego: od 15 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Galindia opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij