Mazurskie Safari

Tradycyjne ogrody zoologiczne umożliwiają bezpieczne podglądanie dzikich, niejednokrotnie niebezpiecznych zwierząt na własne oczy. Tyle że zamkniętych w klatce lub za grubą szybą, na bardzo małej przestrzeni. Zdecydowanie bliższy kontakt z żywymi stworzeniami zapewniają wycieczki typu safari.

W takich miejscach to zwierzęta mają zdecydowanie więcej swobody, a goście podróżują w specjalnych pojazdach - w przypadku Mazurskiego Safari po ponad 100-hektarowym parku jeżdżą auta terenowe oraz (w zależności od pory roku) specjalne bryczki bądź sanie. Jak twierdzą gospodarze, mieszkańcy ich certyfikowanego, ekologicznego zwierzyńca żyją tutaj tak samo, jak gdyby cieszyli się pełną wolnością.

Z oczywistych względów na Mazurskim Safari można podziwiać tylko łagodne, roślinożerne gatunki - takie, które trzeba naprawdę mocno sprowokować, by zaczęły zachowywać się agresywnie. Po rozległym pastwisku hasają m.in. bawoły indyjskie, dziki, lamy, jelenie, konie, tarpany, osiołki, owce czy krowy. W kilku różnych odmianach, łącznie ponad 20 różnych gatunków.

W Mazurskim Safari niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna, a za jeden przejazd (trwający ok. 1h) suma należności za bilety musi wynosić przynajmniej 50 zł. Większe, ponad dwudziestoosobowe grupy mają do wyboru parę atrakcji dodatkowych, m.in. mały park zabaw z dmuchańcami, ognisko czy sesję na strzelnicy, gdzie można postrzelać z łuku, wiatrówki i replik ASG.

Dodaj opinię

Bilety na przejażdżkę:

 • normalne - od 18 zł
 • ulgowe - od 13 zł
 • łącznie przynajmniej 50 zł

Grupy zorganizowane - Safari:

 • 20-25 osób - normalne 17,1 zł/os., ulgowe 12,35 zł/os. (dwójka opiekunów gratis)
 • 26-31 osób - normalne 16,2 zł/os., ulgowe 11,7 zł/os. (trójka opiekunów gratis)
 • 32 osoby i więcej - normalne 15,3 zł/os., ulgowe 11,05 zł/os. (czwórka opiekunów gratis)

Grupy zorganizowane - Ognisko (kiełbasy-karkówka):

 • dzieci 13-15 zł/os.
 • dorośli 16-18 zł/os.

Grupy zorganizowane - Strzelnica (80 pocisków ASG - 4 bronie do wyboru - oraz po 6 strzałów z łuku i wiatrówki):

 • 20-25 osób - 15 zł/os.
 • 26-31 osób - 13 zł/os.
 • 32 osoby i więcej - 10 zł/os.

Grupy zorganizowane - park zabaw Bajdocja (dla dzieci do 12. roku życia) - 5-7 zł/h

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Jak w zoo, tylko zdecydowanie bliżej dzikich zwierząt - jeśli tylko te zechcą łaskawie podejść. Mają bowiem ponad 100 hektarów terenu, po którym mogą swobodnie hasać. Zwierzyniec Mazurskiego Safari składa się z 24 gatunków, m.in. jeleni, bawołów, owiec, lam, koni czy dzików. Przejazd w samochodzie terenowym lub saniami/bryczką trwa zazwyczaj około godziny.

Mazurskie Safari adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Mazurskie Safari, zobacz gdzie w Mikołajkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Mazurskie Safari.
Ceny biletów / cennik wejść do Mazurskie Safari. Redakcja serwisu www.e-mikolajki.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • od 13 zł
  Mazurskie Safari cena biletu ulgowego: od 13 zł
 • od 18 zł
  Mazurskie Safari cena biletu normalnego: od 18 zł
 • Grupowy od 11,05 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Mazurskie Safari opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij