Poligon - Park Atrakcji Wojskowych

Obowiązkowy punkt pobytu w Giżycku (i okolicach) dla wszystkich pasjonatów historii i wojskowości - tym bardziej, że do słynnego Wilczego Szańca jest stąd raptem półtora kilometra. A ostatecznym argumentem będzie fakt, że kupując bilet do sąsiedniego parku rozrywki Mazurolandii, dostęp do większości atrakcji Poligonu dostaje się w pakiecie.

Niezwykle istotną częścią Poligonu jest Muzeum Militarne, w którym zgromadzono wiele interesujących eksponatów - głównie z czasów II Wojny Światowej. Poza oryginalną bronią, znajdują się tu również przedmioty codziennego użytku. Sporym zainteresowaniem cieszy się także przymierzalnia mundurów - a warto na marginesie wspomnieć, że stroje dla niemieckich żołnierzy projektował niejaki Hugo Boss… Oczywiście nie mogło zabraknąć strzelnicy, wyposażonej w mnóstwo replik typu Air Soft Gun.

W Parku Atrakcji Wojskowych nie mogło zabraknąć oferty przejażdżek różnymi pojazdami: samochodami terenowymi, ciężarówkami, motocyklami transporterami opancerzonymi czy czołgami. Trzeba nadmienić, iż część maszyn udostępniana jest wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji terminu. Grupy zorganizowane mogą liczyć na parę dodatków, m.in. paintballową potyczkę, jazdę nowoczesnymi quadami czy sprawdzian na torze sprawnościowym.

Dodaj opinię

wejście na Poligon - 5 zł

z biletem do Mazurolandii wstęp i podstawowe atrakcje bez opłat

Osobno płatne przejażdżki pojazdami wojskowymi

  • 10 minut w BRDM-2 (10 miejsc) - 10 zł/os.
  • 10 minut w SKOT (10-17 miejsc) - 15 zł/os.
  • 20 minut w UAZ 469 (5 miejsc) - 50 zł za jazdę
  • 20 minut w LUBLIN 51 (10-25 miejsc) - 10 zł/os.

Dla grup zorganizowanych - jazda na quadach (minimum 20 osób):

  • na terenie Poligonu - 140 zł/h
  • poza Poligonem - 160 zł/h
  • na Poligonie własną maszyną - 50 zł/h

Dla grup zorganizowanych - paintball - 75 zł/os.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Wojna w wydaniu rozrywkowo-edukacyjnym. Na Poligonie każdy może przebrać się za żołnierza jednej z największych armii walczących w IIWŚ i postrzelać z wiernych replik różnych broni. Wiele emocji dostarczy też jazda w terenie jednym z kilku pojazdów: ciężarówką, transporterem czy czołgiem. Największą wartość historyczną mają ciekawe wystawy Muzeum Militarnego.

Poligon - Park Atrakcji Wojskowych adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Poligon - Park Atrakcji Wojskowych, zobacz gdzie w Mikołajkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Poligon - Park Atrakcji Wojskowych.
Ceny biletów / cennik wejść do Poligon - Park Atrakcji Wojskowych. Redakcja serwisu www.e-mikolajki.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • od 5 zł
    Poligon - Park Atrakcji Wojskowych cena biletu normalnego: od 5 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Poligon - Park Atrakcji Wojskowych opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij