Prom

Prom jest wielce oryginalny, bo… jest na linie. Można się nim przeprawić przez Jezioro Bełdany. Pływa między oddaloną 6 km na południe od Mikołajek Wierzbą a Popielnem usytuowanym 2 km dalej.

Jest to prom samochodowo-pasażerski. Oprócz tego, że jest atrakcją turystyczną, pozwala skrócić drogę osobom jadącym z Mikołajek do Popielna, gdzie znajduje się Stacja Badawcza PAN (prowadzone są w niej badania nad dziko żyjącym tarpanem, jeleniem i bobrem, można zwiedzić muzeum stacji) oraz kilku miejscowości położonych na południe od wsi, m.in. Onufryjewa czy Wejsun.

Prom kursuje co godzinę, pokonuje odległość 360 m, a przeprawa nim trwa 10 min.

Dodaj opinię

Koszt przeprawy promowej:

  • piesi, zwierzęta i pasażerowie samochodów - 3 zł od głowy
  • dopłata za bagaż ręczny do 20 kilogramów - 5 zł
  • pojazdy jednośladowe i trójkołowce (o wadze do 550 kg) - 8 zł;
  • pojazdy do 3,5 t (z kierowcą) - 10 zł.
  • pojazdy cięższe niż 3,5 t - 15-18 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Przeprawa w północnej części jeziora Bełdany, znacząco skracająca drogę choćby do Onufryjewa czy Popielna, gdzie szeroką działalność przyrodniczą prowadzi Polska Akademia Nauk. Prom należy do rodzaju linowych i odległość 360 m pomiędzy brzegami pokonuje w około 10 min. Na pokładzie jest dość miejsca dla trzech samochodów osobowych oraz kilkunastu pasażerów.

Prom adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Prom, zobacz gdzie w Mikołajkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Prom.
Ceny biletów / cennik wejść do Prom. Redakcja serwisu www.e-mikolajki.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • od 3 zł
    Prom cena biletu normalnego: od 3 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Prom opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij