Stacja Instytutu Parazytologii PAN

Za tą naukową nazwą kryje się ogromna ferma jeleniowatych, którą turyści spokojnie mogą traktować jako niezwykle ciekawe safari. Tyle że nie w zamkniętym samochodzie, a na własnych nogach - główną atrakcją są bowiem niespieszne spacery po rozległych pastwiskach nad jeziorem Kuc, na których swobodnie pasie się wiele pięknych, przyjaznych gatunków zwierząt.

W warunkach niemal nieskrępowanej wolności żyją tutaj m.in. jelenie wschodnie, muflony, daniele, kozy, koniki polskie, sarny czy jelenie szlachetne. Zwierzęta są w praktyce oswojone, a przewodnicy przekazują wiele ciekawych wiadomości o rodzimych gatunkach. Wycieczki po kosewskiej stacji Polskiej Akademii Nauk trwają ok. 1,5-2 godziny. Do tego należy doliczyć zwiedzanie muzeum, w którym prezentuje się liczne poroża i zdjęcia. Dopełnieniem wystawy jest diaporama - specjalny pokaz z muzyką i odgłosami przyrody. Większe grupy - przede wszystkim szkolne - mogą wziąć udział w bardziej rozbudowanych programach edukacji ekologicznej. Sezon turystyczny trwa zazwyczaj od ostatnich dni kwietnia do końca sierpnia.

Przed przyjazdem do Kosewa Górnego lepiej upewnić się telefonicznie, czy w danym dniu stacja badawcza jest otwarta dla turystów. Należy pamiętać o odpowiednim do pagórkowatego terenu stroju i pewnych obostrzeniach - ze względu na zwierzęta zabronione jest np. wchodzenie z parasolami czy wózkami dziecięcymi.

Dodaj opinię

Bilety wstępu turystycznego do Stacji Instytutu Parazytologii Polskiej Akademii Nauk w Kosewie Górnym:

normalne - 15 zł

ulgowe - 10 zł

grupy zorganizowane (dorośli, emeryci, studenci) - 12 zł/os.

zorganizowanie biesiady przy ognisku dla grupy - 50 zł

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Jeleniowate w pełnej krasie i dosłownie na wyciągnięcie ręki. W swojej placówce PAN łączy badania, hodowle i działalność edukacyjną. Z pewnością spacer po pastwiskach pełnych jeleni, muflonów, danieli, saren i innych pokrewnych gatunków dostarczy zarówno mnóstwo emocji, jak i nowej wiedzy. W stacji działa również niewielkie, ale całkiem interesujące muzeum.

Stacja Instytutu Parazytologii PAN adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Stacja Instytutu Parazytologii PAN, zobacz gdzie w Mikołajkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Stacja Instytutu Parazytologii PAN.
Ceny biletów / cennik wejść do Stacja Instytutu Parazytologii PAN. Redakcja serwisu www.e-mikolajki.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 10 zł
    Stacja Instytutu Parazytologii PAN cena biletu ulgowego: 10 zł
  • 15 zł
    Stacja Instytutu Parazytologii PAN cena biletu normalnego: 15 zł
  • Grupowy od 10 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Stacja Instytutu Parazytologii PAN opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij