Zabytki architektury

Wśród najciekawszych zabytków architektury Mrągowa możemy zaliczyć przede wszystkim świątynie miasta. Najstarszą wśród nich jest zbudowany w XVIII w. kościół ewangelicki z płytą nagrobkową z 1785 r. Kościół katolicki św. Wojciecha wzniesiono w 1860 r., a budynek, w jakim znajduje się obecnie kościół prawosławny Przemienienia Pańskiego wystawiono jako bożnicę żydowską w 1895 r.

Wieżę Bismarcka na Wzgórzu Jaenike niestety można oglądać jedynie z zewnątrz. Ma ona 23 m wysokości i została wzniesiona jako wieża widokowa dla uczczenia pamięci kanclerza Niemiec Bismarcka.

Na wielu gościach Mrągowa spore wrażenie robi zespół zabytkowych kamieniczek zwłaszcza przy ulicach Królewieckiej, Roosevelta i Warszawskiej, które pozwalają wyobrazić sobie jak wyglądało dawne, mazurskie miasteczko.

Dodaj opinię
Zabytki architektury adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zabytki architektury, zobacz gdzie w Mikołajkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zabytki architektury.
  • 11-700 Mrągowo
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zabytki architektury opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij