Muzeum Sprzętu Wojskowego

Prywatna ekspozycja, założona przez zapalonego kolekcjonera militariów. W “parku maszyn” mrągowskiej placówki znajduje się ok. 70 pojazdów - na wystawę systematycznie trafiają kolejne eksponaty. Dla domorosłych - lub byłych - żołnierzy to nie lada gratka.

Generalnie jest to wyposażenie armii ZSRR oraz “bratnich” państw dawnego Układu Warszawskiego. Rzecz jasna tym, co najbardziej interesuje większość zwiedzających, jest ciężki sprzęt bojowy. W muzeum można zobaczyć m.in. kultowe dla niektórych czołgi (T-34, T-55 oraz T-72), rozmaite transportery opancerzone (np. MTLB R-330P Piramida czy SKOT R4), wyrzutnię przeciwpancernych pocisków kierowanych, działo przeciwlotnicze, armatę dywizyjną, gąsienicowy transporter pływający, ciągnik artyleryjski czy prototyp mobilnej stacji rozpoznawczej systemów radiolokacyjnych. Oczywiście nie brakuje wszelakich ciężarówek i samochodów terenowych. W zbiorach znajdują się także zabytkowe wozy strażackie.

Do niektórych pojazdów w Muzeum Sprzętu Wojskowego można swobodnie wejść. Istnieje możliwość umówienia się na niezapomnianą przejażdżkę w terenie - do wyboru są wszystkie spośród pozostających na chodzie maszyn.

Dodaj opinię

Bilety wstępu do muzeum:

  • normalne - 8 zł
  • ulgowe - 5 zł
  • grupowe (min. 20 osób) - 5 zł/os. za wejście, 20 zł/os. za wejście i wycieczkę opancerzonym transporterem

Koszty przejażdżki innymi pojazdami - do uzgodnienia

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

To, co miłośnicy militariów lubią najbardziej, czyli bojowe pojazdy wagi ciężkiej. I nie tylko. Ekspozycję na świeżym powietrzu tworzy prywatna kolekcja, składająca się z ok. 70 maszyn i regularnie powiększana. Dominuje wyposażenie armii UW - w tym czołgi, armaty i opancerzone transportery - oraz zabytkowe wozy strażackie. Można zamówić ekscytującą przejażdżkę.

Muzeum Sprzętu Wojskowego adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Sprzętu Wojskowego, zobacz gdzie w Mikołajkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Sprzętu Wojskowego.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Sprzętu Wojskowego. Redakcja serwisu www.e-mikolajki.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 5 zł
    Muzeum Sprzętu Wojskowego cena biletu ulgowego: 5 zł
  • 8 zł
    Muzeum Sprzętu Wojskowego cena biletu normalnego: 8 zł
  • Grupowy 5-20 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Sprzętu Wojskowego opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij