Park Dzikich Zwierząt

Choć w mazurskich lasach dzikiej zwierzyny jest dostatek, to przecież niełatwo ją tam dostrzec. Zwykle czmycha przed człowiekiem zanim ten w ogóle się za nią obejrzy. Nieopodal Mikołajek jest jednak miejsce, gdzie każdy zdoła jej się uważniej przyjrzeć. To prywatny Park Dzikich Zwierząt znajdujący się w Kadzidłowie oddalonym 12 km na południe od Mikołajek. Założył go były pracownik Polskiej Akademii Nauk dr Andrzej Krzywiński, po to, by zachować wymierające gatunki zwierząt.

W powstałym na terenie Puszczy Piskiej parku, na obszarze ok. 100 ha żyją m.in. bizony, żubry, koniki polskie, wilki, tarpany, łosie, rysie, syberyjskie jelenie Dybowskiego oraz bociany, żurawie, głuszce i wiele innych przedstawicieli fauny. Zwierzęta przebywają na ogrodzonych wybiegach, przy czym do wielu z nich można wejść i przy odrobinie szczęścia niektóre nawet pogłaskać.

Po parku oprowadzają przewodnicy a zarazem opiekunowie zwierząt, którzy potrafią o nich barwnie opowiadać. Wiele opowieści dotyczy tego, jak zwierzęta trafiły do parku, zwykle zostały znalezione w lesie osierocone albo były ofiarami zderzenia z autem, słupem wysokiego napięcia itp. Niektóre po odchowaniu i wyleczeniu wracają do lasu, inne zostają w parku na zawsze.

Dodaj opinię

Zwiedzanie - około półtoragodzinne - kadzidłowskiego Parku Dzikich Zwierząt kosztuje:

  • dorosłych 18 zł ; w grupach zorganizowanych 14 zł
  • dzieci w wieku od 3 do 16 lat 9 zł ; w grupach zorganizowanych 7 zł
  • grupy zorganizowane = od 20 osób, wcześniejsza rezerwacja terminu
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Rozległa “zagroda” w której swobodnie żyją zwierzęta naturalnie występujące na Pojezierzu Mazurskim. W parku można przyjrzeć się z bliższej niż zwykle odległości wilkom, rysiom nizinnym, puchaczom, głuszcom, jarząbkom, żubrom, łosiom - czy powszechniej występującym sarnom, jeleniom itd. Niektóre z nich udostępniane są do głaskania i karmienia przez gości.

Park Dzikich Zwierząt adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Park Dzikich Zwierząt, zobacz gdzie w Mikołajkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Park Dzikich Zwierząt.
Ceny biletów / cennik wejść do Park Dzikich Zwierząt. Redakcja serwisu www.e-mikolajki.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 9 zł
    Park Dzikich Zwierząt cena biletu ulgowego: 9 zł
  • 18 zł
    Park Dzikich Zwierząt cena biletu normalnego: 18 zł
  • Grupowy 7-14
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Park Dzikich Zwierząt opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij