Rajd Polski

Najsłynniejsza i największa impreza motoryzacyjna w Polsce, do tego drugi najstarszy samochodowy rajd na świecie. Pierwszą edycję zorganizowano w 1921 roku, wcześniej kierowcy wyruszali na wyścig z czasem tylko na trasy Rajdu Monte Carlo. Polska impreza jest ważną rundą najbardziej prestiżowych cykli, regularnie obecną w kalendarzu Mistrzostw Świata WRC.

Mikołajki stały się główną bazą Rajdu Polski w 2005 r., kiedy całą zabawę przeniesiono z asfaltowych dróg Ziemi Kłodzkiej na szutrowe trasy Mazur. Tutaj rozkładają się olbrzymie parki serwisowe, gdzie można podglądać najlepszych mechaników na świecie przy pracy. Tutaj też, na specjalnym torze rozgrywany jest bodaj najbardziej efektowne odcinki specjalne. Krótki, lecz niezwykle intensywny - jazda równoległa dwóch mistrzów kierownicy to niepowtarzalne widowisko.

Cała impreza - jak każdy inny rajd - trwa cztery dni, od czwartku do niedzieli. Tradycyjny termin to przełom czerwca i lipca.

Dodaj opinię

Największa impreza motosportu w całej Polsce, która w ostatnich latach na dobre zadomowiła się w kalendarzu Mistrzostw Świata. Przeniesienie zabawy z dolnośląskich asfaltów na mazurskie szutry w 2005 r. okazało się więc trafną decyzją. Najszybsze rajdówki, najlepsi kierowcy, najzdolniejsi mechanicy, najnowsze technologie - raj dla miłośników czterech kółek.

Rajd Polski adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rajd Polski, zobacz gdzie w Mikołajkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rajd Polski.
Ceny biletów / cennik wejść do Rajd Polski. Redakcja serwisu www.e-mikolajki.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • od 15 zł
    Rajd Polski cena biletu normalnego: od 15 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rajd Polski opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij