Osada Kulturowa

Wartym odwiedzin miejscem w Kadzidłowie jest także Prywatne Muzeum Danuty i Krzysztofa Worobców, które znajduje się na terenie zabytkowejOsady Kulturowej”. Osadę współtworzą drewniane budowle przeniesione z innych miejscowości.

Są wśród nich 2 spichlerze (w jednym urządzono banię czyli rosyjska saunę, drugi stanowi fragment ekspozycji), podcieniowy budynek gospodarczy oraz dwie chałupy. W tej z Warnowa koła Rucianego-Nidy znajduje się muzeum. Jest to chałupa zrębowa, zbudowana z grubych bali na przełomie XVIII i XIX w. Na jej parterze zaaranżowano wnętrze mieszkalne oraz wiejskiej szkoły, natomiast na poddaszu umiejscowiono ekspozycję etnograficzną.

Odwiedzając "Osadę Kulturową" warto zatrzymać się na posiłek w prowadzonej przez Państwa Worobców - "Oberży pod Psem” serwującą przede wszystkim lokalne dania takie jak kwaśnicę mazurską, zupę kurkową, sałatkę z kozich serów czy naleśniki z kajmakiem. Oberża była wielokrotnie wyróżniana w konkursach, m.in. Gault&Millau 2015.

Dodaj opinię

Wstęp do Osadu Kulturowej - Muzeum w Mazurskiej Chacie Podcieniowej:

  • bilety normalne - 10 zł
  • bilety ulgowe - 6 zł
  • grupy zorganizowane powyżej 12 osób - do ustalenia (niezbędna wcześniejsza rezerwacja telefoniczna)
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Prywatne muzeum etnograficzne, urządzone w zabytkowym gospodarstwie mazurskim. Najstarsza jest tutaj chata podcieniowa, postawiona jeszcze na początku XIX stulecia. Ekspozycja jak najwierniej odtwarza wnętrza domostwa oraz szkoły z epoki. Wystawy urządzone są również w spichlerzu, pozostałe budynki przystosowano m.in. dla oberży i parowej sauny rosyjskiej.

Osada Kulturowa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Osada Kulturowa, zobacz gdzie w Mikołajkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Osada Kulturowa.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Osada Kulturowa. Redakcja serwisu www.e-mikolajki.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 6 zł
    Osada Kulturowa cena biletu ulgowego: 6 zł
  • 10 zł
    Osada Kulturowa cena biletu normalnego: 10 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Osada Kulturowa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij