Założony przez władze gminy ośrodek sportu i rekreacji. Miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą tutaj coś dla siebie właściwie o każdej porze roku. Sporty wodne, plażowanie, jazda na rowerze, spacery po niezwykle malowniczej okolicy, a może odrobina białego szaleństwa? To wszystko czeka na górzystym półwyspie nad jeziorem Czos - wzgórze ma dokładnie 182,5 m n.p.m.

W sezonie letnim do wyboru jest wiele form rekreacji. Przy kąpielisku działają wypożyczalnie sprzętu z kajakami i rowerami - zarówno wodnymi, jak też górskimi. Nieco dalej od brzegu znajdują się boiska do siatkówki plażowej oraz badmintona. Funkcjonuje również stok narciarski, który wyłożono igielitem.

Z pierwszym śniegiem Góra Czterech Wiatrów przeobraża się w centrum sportów zimowych z prawdziwego zdarzenia. Pracują tutaj trzy wyciągi - 2 orczykowe (290 i 270 m) z jednoosobowymi talerzykami oraz krótszy (150 m) wyciąg bezpodporowy “wyrwirączka”. Stok w linii prostej ma ok. 300 metrów długości, a wytyczono na nim 5 tras o wielorakim poziomie trudności - różnica poziomów wynosi od 21 do 46 m. W sumie wszystkie warianty zjazdu mają łącznie 1800 m. Do tego dochodzą snowpark z kilkoma freestyle’owymi przeszkodami, tor snowtubingowy oraz - jeśli warunki pogodowe na to pozwalają - odkryte lodowisko.

Ośrodek dysponuje zapleczem gastronomiczno-sanitarno-noclegowym, ratrakami i systemem naśnieżania - bliskość jeziora i mikroklimat sprawiają, iż sezon zimowy trwa zwykle od początku grudnia do końcówki kwietnia.

Dodaj opinię

Na mrągowskiej Górze Czterech Wiatrów obowiązuje system opłat za każdy przejazd. Kartę doładowuje się wybraną kwotą, a punkty można wykorzystać w dowolnym terminie:

  • od poniedziałku do piątku - jeden przejazd 1,8 zł
  • w soboty i niedziele - jeden przejazd 2,8 zł

Wartość kaucji za kartę to 20 złotych

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.
Góra Czterech Wiatrów adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Góra Czterech Wiatrów, zobacz gdzie w Mikołajkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Góra Czterech Wiatrów.
Ceny biletów / cennik wejść do Góra Czterech Wiatrów. Redakcja serwisu www.e-mikolajki.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • od 1,8 zł
    Góra Czterech Wiatrów cena biletu normalnego: od 1,8 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Góra Czterech Wiatrów opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij