Port Żeglugi Mazurskiej

Port Żeglugi Mazurskiej jest bez wątpienia jednym z najsilniejszych magnesów turystycznych Giżycka. Nie może być inaczej skoro statki wypływają stąd we wszystkie strony Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Kursują m.in. do Węgorzewa przez jeziora Kisajno, Dargin, Kirsajty i Mamry z największą w krainie Wielkich Jezior Mazurskich wyspą Upałty (67 ha).

Przez jeziora Kisajno i Dargin pływają również do Sztynortu, a przez Jezioro Niegocin do Rydzewa. Jezioro Niegocin oprócz jezior: Bocznego, Jagodnego, Szymoneckiego i Szymon pokonują na trasie przez Rydzewo do Szymonki.

Do Mikołajek płyną jeszcze przez Jeziora Tałtowisko, Tałty, Ryńskie, Mikołajskie i największe w Polsce Śniardwy (powierzchnia 114 km²). W dalszej drodze na południe do miasta Ruciane Nida suną przez Jezioro Bełdany i jeziora: Guziankę Małą i Guziankę Wielką. Przebywają też bardzo piękny „Szlak Łabędzi” biegnący wokół wysp Jeziora Kisajno. Uważni obserwatorzy mogą dostrzec w czasie rejsu rzadko gdzie indziej spotykane perkozy, łyski, łabędzie nieme i czarne bociany. W Rydzewie, Węgorzewie, Mikołajkach i mieście Ruciane Nida, podobnie jak w Giżycku, statki zawijają do swoich portów.

Rejsy trwają od jednej do trzech i pół godziny. Statki zabierają na pokład od 10 do 140 osób, czasem organizowane są na pokładach bankiety, konferencje, dancingi, przyjęcia weselne, serwowane są posiłki.

Dodaj opinię

Główna baza bodaj największego armatora białej floty operującego w Mazurskiej Krainie Wielkich Jezior. Położenie giżyckiego portu i warunki naturalne sprawiają, że stąd można wybrać się w rejs właściwie we wszystkie najciekawsze zakątki i miejscowości. Istniejące połączenia pozwalają dotrzeć m.in. do Węgorzewa, Mikołajek, Śniardw, Niegocina czy Kisajna.

KM Studio potrafi wspaniale utrwalić na wideo Port Żeglugi Mazurskiej kamerzysta Wrocław

Port Żeglugi Mazurskiej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Port Żeglugi Mazurskiej, zobacz gdzie w Mikołajkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Port Żeglugi Mazurskiej.
Ceny biletów / cennik wejść do Port Żeglugi Mazurskiej. Redakcja serwisu www.e-mikolajki.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 20-80 zł
    Port Żeglugi Mazurskiej cena biletu ulgowego: 20-80 zł
  • 30-120 zł
    Port Żeglugi Mazurskiej cena biletu normalnego: 30-120 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Port Żeglugi Mazurskiej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij