Kościół Matki Bożej Różańcowej

Kameralna i niewielka, za to bardzo ładna i stylowa świątynia z pierwszej dekady XX wieku. Początkowo był to Ewangelicki Dom Ludowy, który służył wiernym przede wszystkim jako salka katechetyczna. Około 1933 roku posesję zakupił katolicki biskup Maksymilian Koller, rozpoczęła się też przebudowa budynku - powstały kaplica i prywatne mieszkanie.

W 1948 r. rozpoczęto przekształcanie zdewastowanego w wyniku wojny Ewangelickiego Domu Ludowego w neogotycki kościół z prawdziwego zdarzenia. W środku uwagę przyciągają liczne witraże, nietypowo “rozłożone” na całej długości empory organy oraz kunsztowne malowidło nad prezbiterium, ilustrujące Objawienie Matki Bożej w Gietrzwałdzie, do którego miało dojść w 1877 r.

W późniejszych latach kościół Matki Bożej Różańcowej w Mikołajkach wzbogacono m.in. o wieżę z dwoma dzwonami (to dla uczczenia czwartej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny), wykonane z drewna dębowego ołtarze boczne czy grotę z figurą Matki Bożej Różańcowej z Lourdes.

Dodaj opinię

Neogotycki przybytek o ciekawej architekturze i niebanalnej historii. Początkowo, od 1910 roku, był to Ewangelicki Dom Ludowy, gdzie głównie katechizowano młodzież. W 1933 r. budynek kupili katolicy i przerobili na kaplicę, a od 1948 r. ruszyła budowa kościoła. Świątynia wyróżnia się nietypowymi organami, wieloma barwnymi witrażami i freskiem nad prezbiterium.

Kościół Matki Bożej Różańcowej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Matki Bożej Różańcowej, zobacz gdzie w Mikołajkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Matki Bożej Różańcowej.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Matki Bożej Różańcowej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij