Na Mazury w listopadzie, czyli świąteczny długi weekend w Mikołajkach

O niebywałej atrakcyjności turystycznej Mazur nikogo chyba nie trzeba specjalnie przekonywać. Tak naprawdą każda okazja, która zapewnia trochę więcej wolnego jest dobra, żeby wybrać się w ten iście cudowny zakątek Polski. Nawet długi weekend listopadowy, jakże różny od najczęściej kojarzonych z tym regionem wakacyjnych okoliczności. Wybierając jedno konkretne miejsce pobytu nad jeziorem, Mikołajki jako docelową miejscowość wyjazdu zawsze trzeba poważnie rozważyć.

Przepiękne okoliczności przyrody, niezwykle rozbudowany zakres dostępnych usług turystycznych i jeszcze szerszy wachlarz możliwości na to, jak miło i przyjemnie wykorzystać wolny czas. Tak można by pokrótce opisać co lepsze kurorty, a niespełna czterotysięczne miasto na Mazurach z pewnością do takich właśnie się zalicza. Można być całkowicie spokojnym o to, że listopadowy weekend w Mikołajkach pod względem turystyczno-wypoczynkowym uda się znakomicie. Nie zaszkodzi odpuścić sobie raz na jakiś czas (albo i całkowicie) przesycone bieżącą polityką uroczystości z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a zamiast tego korzystać z niewątpliwie zasłużonego relaksu nad jeziorem.

Co jak co, ale o zróżnicowane atrakcje nie ma się co martwić. Nawet mając na uwadze fakt, że Mikołajki w trakcie weekendu listopadowego pod kątem żeglarskim nadają się właściwie wyłącznie dla doświadczonych wilków morskich, a Żegluga Mazurska w tym czasie praktycznie nie oferuje już żadnych rejsów po jeziorach. Ucieszą się zarówno ci wczasowicze, którzy preferują aktywne formy wypoczynku, jak też turyści ceniący sobie bardziej krajoznawczy program pobytu. Trzeba tylko się zdecydować, na co ma się większą ochotę.

I tak dla sportowców-amatorów interesującą opcją mogą być trasy rowerowe, wiodące przez niezwykle malownicze krainy Mazur. Niedaleko Mikołajek funkcjonuje też kilka stadnin i ośrodków jazdy konnej, da się zatem spędzić fantastyczny weekend listopadowy nad jeziorem w siodle. Z kolei całe mnóstwo wariantów rozkosznego relaksu w wodzie gwarantuje miejscowy Park Wodny Tropikana. Natomiast nastawieni na zwiedzanie i poznawania nowych rzeczy koniecznie powinni pamiętać o takich miejscówkach jak mikołajskie Muzeum Reformacji, Stacja Badawcza Polskiej Akademii Nauk w Popielnie czy Osada Kulturowa z Kadzidłowa.

To i tak jedynie niewielki ułamek tego, co dają Mikołajki na długi weekend listopadowy nad jeziorem. Pozostaje tylko podjąć decyzję, wziąć parę dni wolnego, zarezerwować kilka noclegów, pojechać na Mazury i cieszyć się z efektywnego wypoczynku.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij