Święta za pasem - raptem 3 tygodnie. Rodziny powoli rozmyślają o zakupach, markety dostają gorączki od wymyślania coraz to nowych promocji, a karpie modlą się, by nie trafiło akurat na niego. Niedługo zaczną się świąteczne porządki, kiedy to zza szafek wyjmiemy rzeczy, których nigdy byśmy nie podejrzewali, że tam się znajdą.

Święta zawsze są czasem miłym i przyjemnym, oczywiście dopiero kiedy siadamy do stołu. Przed tymi dwoma dniami musimy przetrwać dni nerwówki - żona biega po kuchni by zdążyć przygotować karpia, mąż naprawia wszelkie defekty w domu i wokół domu, dzieci zostają oddelegowane do odkurzania i innych trywialnych czynności. Co sprytniejsi na okres przed świętami ma nagle wiele nauki - cóż, każdy kombinuje by tylko nie zostać wytypowanym do tych zacnych prac.

Po wszystkim oczywiście dom się błyszczy tak, że sami go nie poznajemy - i zaczynają się zjazdy rodzinne. Widzimy ludzi, których dawno nie widzieliśmy - czasem nawet więcej niż rok. Zaczyna się sielankowa atmosfera, wszyscy opowiadają sobie co ciekawsze historie, a babcie użalają się nad tym jakie chude mają wnuki. Przez 2 dni zjadamy więcej niż zwykle przez tydzień, a całe święta zawsze zapamiętujemy bardzo pozytywnie. No i jesteśmy najczęściej bogatsi w kilka prezentów. :)

Niektórzy wolą zebrać się rodziną i wyjechać sobie na święta na urlop. Wiele pensjonatów i hoteli oferują świetne świąteczne oferty, więc cała rodzina może spokojnie korzystać z atmosfery świąt, a potem wrócić do pokoju i nie przejmować się sprzątaniem. To się nazywa wygoda!

Jeśli Wy też zamierzacie wygodnie przeżyć święta, to polecamy wam idealne miejsca do tego!

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij