Krutyń

Wieś Krutyń usytuowana 22 km na południowy zachód od Mikołajek na pewno stanowi jeden z bardziej urokliwych przystanków na szlaku kajakowym rzeką Krutynią. Stroi ją wiele zabytkowych, drewnianych chałup przede wszystkim z początku XX w. kiedy to miejscowość zaczęła zyskiwać sławę letniska. Budynki zwrócone są szczytami lub frontem do krętych uliczek, a część z nich posiada zdobione ganki i okiennice.

We wsi znajduje się siedziba Mazurskiego Parku Krajobrazowego, a w zabytkowej stodole niewielkie Muzeum Przyrodnicze prezentujące okazy fauny (głównie ptaków) tego terenu.

Popularność miejscowości w turystycznym eterze, w dużej mierze ugruntowana jest na fakcie, że to właśnie stąd można przepłynąć się po Krutyni łódką odpychaną drewnianą pryką czyli długim kijem przez sztakerów, czyli tutejszych flisaków.

Dodaj opinię
Krutyń adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Krutyń, zobacz gdzie w Mikołajkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Krutyń.
  • 11-710 Krutyń
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Krutyń opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Tagi
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij