Mikołajki - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Mikołajek

Mikołajki to miasto położone w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Przepiękne widoki kuszą turystów, a przede wszystkim żeglarzy z całego kraju, którzy chętnie obierają to miejsce na wypoczynek. Dla osób z daleka, planujących tu pobyt, podróż może jednak okazać się problematyczna, gdyż w wielu przypadkach brakuje bezpośrednich połączeń kolejowych czy autobusowych. Najwygodniej jest więc dostać się tu samochodem, natomiast dla niezmotoryzowanych pomocna będzie wygodna wyszukiwarka połączeń GoEuro, gdzie można w kilku krokach znaleźć dogodny środek transportu. Jednym z nich są wspólne przejazdy samochodem, z każdym rokiem zyskujące na popularności.

Kto woli inny rodzaj komunikacji, też znajdzie opcję dla siebie. Mikołajki są położone w pobliżu Mrągowa (ok. 23 km) i Giżycka (ok. 35 km), a dojazd do tych miejscowości jest już o wiele łatwiejszy. Pierwszą możliwość daje PKP. W Mikołajkach działa dworzec kolejowy (ul. Kolejowa 31), jednak podróż często wymaga przesiadki, np. Giżycku. W Mrągowie stacja kolejowa nie funkcjonuje. Inną opcją jest PKS z przesiadką - autobusy PKS Mrągowo kursują na trasie Mrągowo-Giżycko-Mikołajki, więc po dotarciu na Mazury dalsza podróż jest już prosta. Dobrą alternatywą jest także bus - bezpośredni dojazd gwarantują busy z Warszawy, a do stolicy można dostać się bez problemów z różnych miast Polski.

Jak poruszać się w samych Mikołajkach? Na miejscu działają wypożyczalnie sprzętów sportowych, również rowerów. Istnieje kilka możliwości wyznaczenia trasy zwiedzania, a niektóre z nich wiodą przez ścieżki polne i leśne. Za punkty odniesienia trasy warto wybrać stanowiska obserwacyjne na terenie Rezerwatu Łukajno lub wioski rybackiej Tałty. Do pobliskich miast bez problemu można dostać się busem lub PKS.

rozwiń
Mikołajki - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij